Na organizacji projektów edukacyjnych znamy się jak mało kto! A dlaczego? Bo to lubimy. Uwielbiamy tworzyć nowe programy zajęć i szukać wspaniałych ludzi, którzy w ciekawy, ale i dostępny popularnonaukowy sposób przekażą wiedzę. Lubimy współpracować z uczestnikami naszych projektów, ceniąc sobie nad wszystko kontakt z drugą osobą. Stawiamy na jakość. Podejmując się kolejnych wyzwań i realizując nowe pomysły mamy nadzieję, że znajdziesz u nas to, czego szukałeś – dla siebie lub dla swojego dziecka. Sprawdź nas!
Dlaczego zaczęliśmy organizować zajęcia dla dzieci? Bo słyszeliśmy, że fizyka jest nudna, matematyka trudna, a na chemii nic nie wybucha. Zrobiliśmy zatem tak, żeby wybuchało. I się udało!

Razem z pracownikami prawie wszystkich wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przekonujemy, że nauki ścisłe to nic strasznego: zjawiska fizyczne towarzyszą nam na co dzień, bez chemii byśmy sobie nie poradzili, a matematyka naprawdę jest królową nauk. Daliśmy młodym Studentom do ręki iPady, by tworzyli własne gry, pokazaliśmy jak programować roboty i przekonaliśmy, że warto znać zasady savoir-vivre’u. A to tylko wycinek tego, co robimy w ciągu roku akademickiego.

Wcale nie wierzymy mitom, że edukacja na etapie gimnazjum to czas buntu, wszechogarniającej nudy i braku zainteresowania nauką. Dla nas to najlepszy moment na odkrywanie pasji i pogłębianie zainteresowań, co pozwala młodym ludziom na dokonywanie trafnych wyborów. Tych najważniejszych. Dlatego właśnie powstał Uniwersytet Młodych – by pokazując, co tak naprawdę kryją w sobie nauki przyrodnicze, ścisłe czy humanistyka, te wybory na przyszłość ułatwiać.

Mamy więc kilka profili, w których młodzi ludzie odnajdą najciekawsze, najbardziej tajemnicze i frapujące problemy wybranych dziedzin. W kameralnych grupach, pod okiem najlepszych specjalistów, będą ćwiczyć swoją dociekliwość i całkiem mimochodem zdobywać wiedzę.

Co powiecie na rodzinne odkrywanie tajemnic Wszechświata?
Cztery spotkania, a wśród nich warsztaty, wykłady, nocna obserwacja, astronomiczne ciekawostki i wiele godzin nieziemskiej zabawy, o którą zadbają wyjątkowi prowadzący. Brzmi dobrze?
Projekt Od Smyka do Kopernika powstał z myślą o tych, którzy z astronomią są za pan brat, ale i dla humanistów, dla których astronomia to istny kosmos! Zatem…jest dla każdego! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Kto powiedział, że Uniwersytet to nie miejsce dla Maluchów? My absolutnie się z tym nie zgadzamy, dlatego tym razem przygotowaliśmy coś specjalnie dla nich.

Zapytaj! to projekt edukacyjny, który ma na celu nie tylko zaspokojenie ciekawości świata, ale przede wszystkim spełnienie dziecięcych marzeń! Bo który chłopiec nie chce być strażakiem, a której dziewczynce nie marzy się kariera aktorki? Tylko jak to zrobić? Od czego zacząć? A może zamiast strażakiem lepiej zostać naukowcem? Zapytaj!

„Zakochaj się w…” to nowy cykl otwartych wykładów poświęconych językom obcym oraz kulturom krajów europejskich i anglosaskich.

Razem z wykładowcami i studentami Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będziemy zachęcać do poznawania, studiowania i szlifowania języków naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Przyjdź i zakochaj się w języku włoskim, francuskim a może bułgarskim?

Tym razem nasza Fundacja przygotowała coś skierowanego tylko do rodziców – chcielibyśmy Państwa zaprosić na cykl warsztatów poruszających różne kwestie związane z wychowaniem dzieci.

W jaki sposób powinniśmy rozmawiać z dziećmi, gdy nie wszystko układa się w życiu po naszej myśli? Dlaczego warto znać i reagować odpowiednio szybko na zagrożenia dzisiejszego świata? Jak radzić sobie z trudnymi emocjami – własnymi oraz dziecka? Na te oraz inne pytania odpowiedzą zaproszeni przez nas eksperci – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym projekcie Fundacji – OPEN UD. W jego ramach zorganizujemy otwarte wykłady adresowane do wszystkich zainteresowanych dzieci, które w towarzystwie rodziców posłuchają odpowiedzi na nurtujące (być może) każdego młodego człowieka pytania!

Bazą tematów poszczególnych wykładów są pytania nadesłane przez studentów Uniwersytetu Dziecięcego (pozdrawiamy!). Oni pytali, my szukaliśmy tych, którzy odpowiedź znają. Ba! Nie tylko znają, ale i chętnie się nią podzielą – w przystępny sposób. Popularyzowanie nauki, odpowiadanie na ważne pytania oraz zachęcanie dzieci do poszukiwania kolejnych – oto nasze cele. Przyłączcie się do nas!

Chcesz poszerzać swoje umiejętności i zdobyć nowe kwalifikacje? Zapoznaj się z naszą ofertą i zapisz się na wybrany kurs organizowany przez naszą Fundację!

W naszym asortymencie znajdziecie kurs na wychowawcę wypoczynku dzieci i młodzieży, kurs na animatora czasu wolnego, kurs pierwszej pomocy, a także nowość: kurs na pilota wycieczek i rezydenta biura podróży. Już wkrótce na stronie pojawią się kolejne propozycje organizowanych szkoleń. Zapraszamy!

Archiwum wybranych projektów

Od smyka do Kopernika
Od smyka do Kopernika to jedyny w Toruniu astronomiczny projekt edukacyjny dla rodzin. Bo skoro Toruń, to oczywiście Mikołaj Kopernik, a jak Kopernik to kosmos! Tym razem postanowiliśmy uchylić dla Was nieba i zabrać Was w międzygalaktyczną podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące wszechświata. We współpracy z najlepszymi astronomami przygotowaliśmy cykl warsztatów, na które zapraszamy dzieci od I do IV klasy SP wraz z opiekunami.
Skacz, graj, pływaj, baw się sportem!

Skacz, graj, pływaj to cykl zajęć sportowych – uczyliśmy dzieci pływania. Trzy grupy zajęciowe – początkująca oraz doskonalenie pływania podstawowe i zaawansowane – spotykały się w Uniwersyteckim Centrum Sportu UMK, by pod czujnym okiem trenera zdobywać i szlifować umiejętności pływackie.

Dziatki & Dziadki
Dziatki & Dziadki to projekt edukacyjny dedykowany rodzinom. Do udziału w cyklu 6 dwugodzinnych warsztatowych zajęć zapraszamy zatem dzieci wraz z opiekunami – dziadkami lub rodzicami. Uczestników projektu czekają nie lada niespodzianki, ale i wyzwania… A to wszystko pod okiem pracowników naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu!
Warsztaty naukowe na UMK
Warsztaty naukowe na UMK to propozycja skierowana do grup zorganizowanych – organizowaliśmy dla klas szkół podstawowych i gimnazjalnych warsztaty z różnych dziedzin nauki (m.in. chemii, fizyki, kognitywistyki). W zależności od wybranej dyscypliny były to laboratoria, wykłady, prelekcje lub ćwiczenia w mniejszych grupach zajęciowych. Dodatkowym atutem było zwiedzanie danego wydziału. Całość zamykała się w 4-5 godzinach dydaktycznych.
UD w Grudziądzu
Uniwersytet Dziecięcy w Grudziądzu – przez 3 lata mieliśmy przyjemność organizować zajęcia dla dzieci w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UMK w Grudziądzu. Projekt był dla nas niezwykle cennym i ciekawym doświadczeniem.