Znamy wyniki Konkursu Literackiego „Przecinek” 2022!

W tym roku zaskoczyliście nas swoją twórczością. Otrzymaliśmy 37 opowiadań, z których każde prezentowało wysoki poziom autora. Od odkrywania magii świąt, rodzinne wspominki, aż po świąteczne fantasy – było w czym wybierać!

Zwycięzcą konkursu literackiego „Przecinek” został Pan Filip Bukowski za opowiadanie „Błyski nad Dnieprem”.

Organizatorzy postanowili przyznać dodatkowo wyróżnienie dla Pani Kamili Pawełoszek za opowiadanie „Światła przeszłości”.

Panu Filipowi i Pani Kamili serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów na polu literackim!

Jury konkursowe:
1. dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK. – Dziekan Wydziału Humanistycznego
2. Marta Kuta – Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego
3. Hubert Długołęcki – Prezes Zarządu Fundacji
Nagrodzone opowiadania:

Nagroda finansowana jest ze środków z 1% podatku na rzecz Fundacji Amicus UNC.

Nagrodzone osoby prosimy o kontakt.

Strona konkursu literackiego przecinek: fundacja.umk.pl/przecinek