Trwa nabór na semestr letni Uniwersytetu Dziecięcego 2022/2023.

Uniwersytet Dziecięcy zainaugurował swoją I edycję w roku akademickim 2010/2011. Powstał on z inicjatywy Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici początkowo we współpracy z czterema Wydziałami: Biologii i Nauk o Ziemi, Chemii, Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki. Pierwsze spotkania z przedstawicielami kadry naukowej odbyły się na początku 2010 r. Przez kolejne miesiące trwały prace nad programem zajęć, zaś ich forma zawsze miała być jedna: warsztaty poprzedzone krótkim wstępem w formie wykładu. Wszystkim zależało, by wiedza przekazana była w jak najbardziej praktyczny sposób. Do dziś jest to naszym głównym celem! Przez pierwsze dwa lata zajęcia organizowane były dla dwóch grup wiekowych: 7-9 oraz 10-12 lat. Wraz z rozpoczęciem III edycji UD zmienił swoje ramy organizacyjne, tworząc 6 osobnych grup wiekowych – każda odpowiadająca klasie szkoły podstawowej. Dzięki temu proponowane warsztaty dopasowane są do wieku odbiorców. Od 2018 r. w Uniwersytecie Dziecięcym uczestniczą także 5- i 6-latki w specjalnie dla nich stworzonej grupie MINI.

Harmonogram zajęć:

Szczegółowe informacje dostępne na stronie fundacja.umk.pl/uniwersytet-dzieciecy/