Studenci i studentki z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikolaja Kopernika w Toruniu, realizują projekt mający na celu edukację w zakresie zdrowia.

„Ze zdrowiem za pan brat” – projekt edukacyjny skierowany do seniorów i młodzieży z bydgoskich i toruńskich ośrodków, to warsztaty odbywające się w liceach i ośrodkach zrzeszających osoby starsze.

Podczas warsztatów przedstawiany jest negatywny wpływ spożywania napojów energetycznych oraz wyrobów tytniowych, dzięki wykorzystaniu aparatury medycznej oraz zestawów pokazowych. Uczestnicy mają okazję zbadać swoje ciśnienie oraz sprawdzić poziom cukru w organiźmie. Dodatkowym elementem spotkania jest również nauka reagowania w przypadku wstrząsów anafilaktycznych. Uczniowie przy pomocy zestawów treninowych EpiPen, ćwiczą podawanie adrealiny, oraz uzyskują informację jak prawidłowo postąpić z osobą poszkodwaną.

Warsztaty dla osób starszych to przydatna wiedza na temat prawidłowego przechowywania leków oraz różnic wynikających z przyjmowania suplementów, a leków. Podczas warsztatów przedstawiono również, sposób prawidłowego mierzenia ciśnienia i cukru w organiźmie.

Studentki i studenci, odwiedzili już:
III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy
IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy