29 września zapraszamy na „Toruńską Noc Naukowców”.

Warsztaty, stanowiska edukacyjne i doświadczalne oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – to główne punkty programu tegorocznej “Toruńskiej Nocy Naukowców”.

Oprócz naszego stoiska czekają na Was pokazy i warsztaty przygotowane przez: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Merito oraz Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

Stanowiska będą dostępne w godz. 18:00-20:00 i 20:00-22:00. Bilety w cenie 10 zł (do dwóch obiektów) można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (MW1) oraz w systemie sprzedaży online Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Bilet upoważnia do wstępu do dwóch obiektów, w przypadku Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2) w miarę dostępności miejsc w danych czasie.

Wydarzenie odbędzie 29 września w godz. 18:00-20:00 i 20:00-22:00.

Na naszym stoisku Uniwersytetu Dziecięcego doktoranci z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych przygotują dla uczestników namiastkę laboratorium, w którym pokażą m.in. mikroskop świetlny z utrwalonymi preparatami, izolację barwników roślinnych z liści, prace z pipetą – do płytek wielodołkowych z różnymi związkami chemicznymi.

Będzie można zapoznać się również z pracą drukarki 3D i uzyskać informacje o niezbędnym oprogramowaniu, tworzeniu modeli 3D i czy faktycznie drukarki wykorzystuje się pracy laboratoryjnej. Dla dzieci lubiących zagadki, będą oczekiwać łamigłówki wydrukowane w technologi druku 3d.

Szczegółowe informacje o przygotowanych atrakcjach dostępne są na stronie: https://mlynwiedzy.org.pl/tnn2023/