24 września w Auli UMK odbyła się uroczysta Inauguracja XII edycji Uniwersytetu Dziecięcego, w której uczestniczyło ponad 140 studentów wraz z opiekunami, przedstawiciele władz oraz wykładowcy akademiccy.

Młodzi Studenci otrzymali indeksy z rąk prof. dr. hab. Włodzimierza Jaskólskiego, Prorektora ds. Współpracy z Otoczeniem Społecznym i Gospodarczym, złożyli uroczyste ślubowanie, a także wysłuchali wykładu, który wygłosił dla nich dr hab. Gracjan Maciejewski, prof. UMK z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK.

Prof. dr. hab. Włodzimierz Jaskólski, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym, wraz z młodymi studentami. (fot. Andrzej Romański)

Uniwersytet Dziecięcy (UD) to flagowy projekt edukacyjny Fundacji Amicus UNC działającej na rzecz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w którym, w nadchodzącym semestrze, udział weźmie ponad 250 studentów w wieku 5-12 lat, podzielonych na 7 grup.

Zajęcia UD odbywają się w murach naszej Uczelni i prowadzone są przez wykładowców akademickich. Grafik zajęć jest bardzo różnorodny. W tym semestrze uczestnicy będą mieli okazję odbyć zajęcia zarówno w laboratorium chemicznym, fizycznym, jak i w studio filmowym, zaprogramować własnego robota z klocków LEGO, zajrzeć do tajemniczego świata DNA, poznać kultury innych państw, a także stworzyć swój autoportret i zapoznać się z badaniami na temat arktycznych lodowców. Wszystko oczywiście na miarę swoich możliwości, a przede wszystkim wieku.

Młodzi studenci Uniwersytetu Dziecięcego. (fot. Andrzej Romański)

Uniwersytetowi Dziecięcemu od lat przyświeca jedna zasada: minimum teorii, maksimum praktyki.

Nadrzędnym celem jest pokazanie młodym studentom, że Uniwersytet to również miejsce dla nich – zawsze otwarte, przyjazne, pozwalające poznawać, a przede wszystkim – pytać – o wszystko, co tylko zrodzi się w ich głowach.

Więcej zdjęć dostępnych do pobrania: Pobierz album