Nowy rok przywitaliśmy nowym logiem Fundacji, a także dwóch jej flagowych projektów edukacyjnych: Uniwersytetu Dziecięcego i Uniwersytetu Młodych. Staraliśmy się, by nowe logotypy nawiązywały do poprzednich, dlatego też zachowaliśmy m.in. ich kolorystykę, jednak postawiliśmy na zdecydowanie bardziej minimalistyczną i ujednoliconą formę. 

Logo Fundacji:

 

Nowe logo Fundacji, podobnie jak poprzednie, przedstawia galaktykę, nawiązując tym samym do patrona toruńskiego uniwersytetu, Mikołaja Kopernika – astronoma. Kolory zaś nawiązują zarówno do poprzedniego logotypu, jak i do kolorystyki UMK, pamiętając, że Fundacja powstała z inicjatywy władz uniwersyteckich.

Logo Uniwersytetu Młodych:

 

Logo Uniwersytetu Młodych przedstawia radioteleskop. Dlaczego? Z dwóch powodów. Pierwszy, dość oczywisty – nawiązuje, podobnie jak logo Fundacji, do patrona uczelni, astronomii i wyjątkowego obiektu, jakim jest radioteleskop – największy w Polsce teleskop optyczny – który znajduje się w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach. Po drugie – to właśnie zajęcia z zakresu nauk przyrodniczych były tymi, które zapoczątkowały działalność Uniwersytetu Młodych.

Logo Uniwersytetu Dziecięcego:

 

Zastanawiając się nad logotypem Uniwersytetu Dziecięcego, nie mieliśmy wątpliwości, co powinno się w nim znaleźć. Kolba, czyli chemia. Dlaczego? Bo to właśnie Wydział Chemii był jednym z pierwszych, który włączył się w organizację Uniwersytetu Dziecięcego. Ponadto, nie mamy wątpliwości, że eksperymenty chemiczne to coś, co najbardziej cieszy naszych młodych naukowców i sprawia, że co roku pojawia się ich coraz więcej. Kolor? Nieprzypadkowy. Nawiązujący do poprzedniego logotypu.