Że 26 maja to wyjątkowy dzień, to wiemy! Że jeden z ważniejszych w roku, to też. A i że wyjątkowo fajnie należałoby go spędzić, to kolejna sprawa. Dlatego w tym roku chciałybyśmy Mamom i ich pociechom zaproponować spędzenie go z nami.

MAMY dla Was drogie MAMY coś, czego raczej normalnie w Dzień Matki ani pewnie w żaden inny dzień nie robicie… a mianowicie: WARSZTATY BUDOWANIA ROBOTÓW Z KLOCÓW LEGO.
Serio? Serio! Przełamujemy stereotypy! Bo kto powiedział, że tylko tata jest dobry w te, nomen omen, klocki? Mama też potrafi, a jak nie, to warsztaty są od tego, żeby się nauczyć. I spędzić miło i kreatywnie czas ze swoimi pociechami. No i z nami trochę też.

Jak konkretnie będą wyglądały warsztaty?

Będziemy tworzyć konstrukcję robota, a do budowy posłużą klocki LEGO WeDo, będące idealnym narzędziem służącym do zapoznania się z podstawami robotyki. W przygotowanym zestawie znajdziemy  standardowe elementy wzbogacone dodatkowo o części mechaniczne takie jak zębatki, elementy LEGO Technic czy też elektroniczne – silniki i czujniki. A jak już zbudujemy robota, to postaramy się go zaprogramować. Czy się uda? Czy robot nas posłucha? Czy zrobi, co chcemy? Jest okazja, by się przekonać.

Informacje i zapisy – UWAGA!!! Brak wolnych miejsc!

Godzina: 10:00 lub 11:15 (do wyboru)
Czas trwania warsztatów: 60 min.
Łączna liczba miejsc: 32 (16 zespołów: mama + dziecko)
Aby zapisać się na warsztaty należy wysłać wiadomość mailową na adres: fundacja@umk.pl w tytule wpisując: MAMY warsztaty, a w treści podając imiona i nazwiska uczestników, wiek dziecka oraz wybraną godzinę.
Wiek uczestników: od 5 roku życia

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja!

Projekt finansowany ze środków 1% podatku na rzecz Fundacji Amicus UNC.