„Na wiosnę kwiatki rosną i kwitnie miesiąc maj” – tak jest w piosence. A u nas maj to miesiąc, w którym zwracamy uwagę na zdrowie. Dlaczego? Bo wakacje coraz bliżej, a w wakacje ważna jest nie tylko dobra zabawa, ale też bezpieczeństwo. Mamy zatem dla was trzy wyjątkowe spotkania, które pomogą wam przygotować się na letnie szaleństwa!

Co w planach? (szczegóły poniżej)

24.05., godz. 17:00 – bezpieczne wakacje – ratownik Maciej Małecki
25.05., godz. 17:00 – dermatolog na wakacje – dr med. Marek Jankowski
26.05., godz. 10:00 – wakacyjna rozgrzewka – joga z Martyną Dąbkowską

Informacje i zapisy:

Aby zapisać się na wydarzenia w ramach „Maj, na zdrowie!”, należy wysłać wiadomość mailową na adres: fundacja@umk.pl w tytule wpisując „maj, na zdrowie”, a w treści podając imiona i nazwiska uczestników oraz wybrane spotkanie.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wiek odbiorców – bez ograniczeń.

Zgłoszenia przyjmujemy do 23 maja!

Projekt finansowany ze środków 1% podatku na rzecz Fundacji Amicus UNC.

Spotkanie z ratownikiem – jak zwykle u nas – będzie miało charakter praktyczny. Dowiemy się jak udzielać pierwszej pomocy w różnych niebezpiecznych sytuacjach. To ważne, żeby być wyposażonym w taką wiedzę nie tylko na okoliczność wakacji.

Prowadzący:
Maciej Małecki – ratownik medyczny, absolwent Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz Medycznego Studium Zawodowego w Toruniu; wiedzę i doświadczenie zdobył w zespołach ratownictwa medycznego i oddziałach szpitalnych.

Na spotkaniu z dermatologiem, zastanowimy się po co nam opalenizna i czy tak naprawdę nas odmładza, czy może postarza? Czy to możliwe, żeby opalać się zdrowo? Do tego przyjrzymy się znamionom – czy każde z nich jest niebezpieczne? Jakie zagrożenia zdrowotne czyhają na wakacjach i jak możemy się ich ustrzec? Mamy też bonus dla każdego rodzica: z dzieckiem w tropikach – instrukcja przetrwania.

Prowadzący:
dr med. Marek Jankowski – lekarz medycyny estetycznej, specjalista dermatolog-wenerolog, kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej i Farmakologii Skóry CM UMK, redaktor czasopisma naukowego „Postępy Dermatologii i Alergologii”. Z zamiłowania podróżnik.

W wakacje chętnie korzystamy z rozrywek sportowych. Słoneczna pogoda zachęca nas do pływania, biegania czy jazdy na rowerze. Ale nasze ciała nie zawsze są na to przygotowane, dlatego trochę rozciągania nie zaszkodzi! A w gratisie relaks i odstresowanie po ciężkim tygodniu plus ładowanie baterii na kolejny!

Prowadząca:
Martyna Dąbkowska – nauczycielka jogi, nieustannie doskonali swoją wiedzę poprzez regularną praktykę, udział w warsztatach i kursach. Mieszkając w Portugalii w 2018 roku szkoliła się w lizbońskim studio Alba Associação Luso Brasileira de Ayurvédica. Ukończyła kurs jogi na Węgrzech. Instruktorka jogi w Centrum Wspinaczkowo-Sportowym U Rock w Toruniu

UWAGA! Na zajęcia jogi prosimy zabrać wygodny strój sportowy (będzie możliwość zmiany stroju w szatni), i swoje maty do ćwiczeń.