Mobilne Laboratoria Przyszłości opierają się na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Realizację tego celu umożliwi zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wsparcie nauczycieli poprzez m.in. poprowadzenie lekcji pokazowych w szkołach.

Zapraszamy do sprawdzenia zajęć z wybranego tematu:

GOGLE VR
Mobilne Laboratoria Przyszłości wyposażone w zestawy okularów Class VR pozwalają na realizację podstawy programowej z wielu przedmiotów. 14 modułów dydaktycznych, m.in. biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, technologia, ponad tysiące wizualizacji i modeli 3D do zastosowania w szerokim zakresie tematycznym. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość korzystania z gotowych zasobów i tworzenia własnych projektów lekcji. System Class VR to nowy wymiar nauczania interdyscyplinarnego.

ROBOTY PHOTON
Przygoda z Photonem to wprowadzenie w świat technologii i programowania. Zajęcia łączą ze sobą naukę oraz zabawę. Podczas zajęć uczniowie rozwijają kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. Poziomy trudności są w pełni dostosowane do grupy wiekowej. Uczniowie dowiedzą się, jak działa robot oraz wczują się w rolę młodych programistów. Photon jest wyposażony w świecące diody, głośnik i szereg czujników. Dzięki temu daje on możliwość zaprogramowania jazdy i reagowania na określone bodźce.

Termin i zapisy:

GOGLE VR:
Termin: 12 sierpnia (sobota)
Godzina: 10:00
Czas trwania: 1 h

ROBOTY PHOTON
Termin: 12 sierpnia (sobota)
Godzina: 11:15
Czas trwania: 1 h

Miejsce: Ośrodek Aktywności Studenckiej Kotłownia (ul. Słowackiego 5/7)
Liczba miejsc: 8 zespołów rodzic + dziecko
Wiek dzieci, które mogą wziąć udział w warsztatach: 8- 12 lat

Zapisy:
Zapisów dokonuje się poprzez formularz zgłoszeniowy.
Zgłoszenia przyjmujemy do 10 sierpnia lub do wyczerpania limitu miejsc!

Informacje: fundacja@umk.pl

Więcej informacji o projekcie Mobilne Laboratoria Przyszłości, dostępne jest na stronach: