Źródło: https://portal.umk.pl/ Fot. Andrzej Romański

Projekt rewitalizacji boisk do koszykówki na Bielanach znalazł się wśród inicjatyw zgłoszonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Torunia.

Projekt polega na przywróceniu użyteczności boisk do koszykówki na terenie Uniwersytetu Mikołaj Kopernika. W ramach zadania zostaną wykonane dwa pełnowymiarowe pola do gry w wymiarach 15×28 metrów o nawierzchni poliuretanowe. Teren inwestycji zostanie uzupełniony o ławeczki do odpoczynku, pojemniki na odpady oraz chodniki. Boiska do koszykówki będą ogólnodostępne dla społeczności akademickiej jak również wszystkich mieszkańców Torunia, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Zrealizowanie projektu umożliwi niemal codzienną aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, ich wspólne granie w zespole, budowanie więzi społecznych.

Głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Torunia trwa od 23 września od godz. 00:01 do 2 października do godz. 23:59 i odbywa się na dwa sposoby:

• elektronicznie – przez cały okres głosowania – pod adresem internetowym: www.budzet.torun.pl
  • papierowo – poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do jednej z urn zlokalizowanych w punktach głosowania (patrz niżej na wykaz punktów i dostępne terminy)